• ایران، تهران، شهرک غرب- بلوار فرح زادی- خیابان بهاران یکم- پلاک 52- ساختمان مهرگان- واحد 8

افتخارات ما

کیفیت
محیط زیست
ایمنی
تجهیزات
توانمندی

از مهمترین اصول شرکت کاوش ایستا پی،کیفیت در ارائه خدمات و جلب رضایت مشتریان است.کاوش ایستا پی ،ارائه دهنده تخصصی خدمات نیلینگ و سازه های نگهبان می باشد

چشم انداز شرکت مهندسی کاوش ایستا پی بر اساس تحقق تعهدات زیر برنامه ریزی شده است و تلاش مدیران این شرکت برای نیل  به این اهداف در این بخش می باشد.

 1. طراحی و اجرای کامل پروژه ها مطابق با آیین نامه ها و رعایت استانداردهای لازم
 2. انجام تعهدات قراردادی طبق برنامه زمانبندی مشخص شده
 3. شناسایی عوامل ارتقای کیفیت از طراحی تا تحویل پروژه و استفاده مستمر از آن
 4. به روز کردن دانش فنی مهندسین و کارکنان و ارتقای مهارت ها ی مرتبط و ارزیای عملکرد آنها

همواره حفظ محیط زیست از اولویت های شرکت کاوش ایستا پی بوده و در هنگام اجرای پروژه ها به این مسئله اهمیت بسیاری داده می شود.

در کنار افزایش کیفیت و ایمنی در پروژه ها ،نگاهی دقیق به مسئله محیط زیست و امکان ایجاد صدمه های که اجرای هر پروژه به محیط زیست خواهد داشت ضروری به نظر می رسد.
حفاظت از محیط زیست در محیط کار و کاهش صدمات زیست محیطی جزء الزامات کار بوده و این شرکت سعی دارد تا در کنار فعالیتی ایمن ، صدمات و آلودگی های زیست محیطی را به حداقل ممکن برساند.

رعایت اصول ایمنی و استقرار HSE در تمامی پروژه های این شرکت نقش بزرگی را در موفقیت هر پروژه ایفا می کند.

استفاده مناسب و به موقع از اصول ایمنی باعث کاهش چشمگیر خطرات ناشی از کار می گردد.

لذا پیروی و تفکر مستمر از موارد زیر ارتقای سیستم HSE را در برخواهد داشت :

 1. الزام مدیران و کارکنان شرک نسبت به رعایت اصول ایمنی
 2. در اختیار گذاشتن ابزار و لوازم ایمنی در حد کافی در کلیه پروژه ها
 3. ترویج فرهنگ استفاده از لوازم ایمنی در میان پرسنل

اولویت  برنامه های HSE  در برنامه ریزی های هر پروژه

 1. طراحی

تحلیل، طراحی و مدلسازی طرح سیستم پایدارسازی در پروژه های این شرکت با استفاده از روش تعادل حدی و روش المان محدود  انجام می شود. در واقع گوه گسیختگی با کمترین ضریب ایمنی شناسایی شده و سیستم نگهداری مورد نیاز برای پایدارسازی موقت آن با ضریب ایمنی مناسب طراحی می شود. در مرحله بعد تغییر شکل های ایجاد شده در زمین اطراف گود مورد بررسی قرار می گیرد. طراحی و کنترل طرح سیستم مهاری بر اساس آیین نامه های وزارت راه ایالات متحده(FHWA-IF-99-015) می باشد.

 1. اجرا

شرکت کاوش ایستا پی با در اختیار داشتن تجهیزات و ماشین آلات تخصصی و همچنین نیروی انسانی مجرب در زمینه اجرای سازه های نگهبان گود های عمیق، نگهداری دیواره ها و شیب ها، اجرای میکرو پایل و اجرای پروژه های تونل، راهسازی و ابنیه فعالیت دارد.

 • پایدارسازی گود

اصلی ترین بخش فعالیت های این شرکت، طراحی و پایدارسازی گود های عمیق با استفاده از روش های نیلینگ، انکراژ، دوخت به پشت (Tie -Back) و اجرای خرپا می باشد.

از جمله پروژه های این شرکت در زمینه تونل می توان به اجرای تونل زهکش پروژه حفاری و تحکیم طرح توسعه حرم مطهر علی (ع) به طول ۳۰۰ متر و همچنین طراحی و اجرای پایدارسازی تونل دسترسی به تیکت هال و سازه سه راهی مترو خط ۶ ایستگاه شاداب به طول ۳۵۰ متر اشاره کرد.

 • نگهداری دیواره ها و شیب ها

عملیات پایدار سازی برج ۸۵ خط یاسوج سورمق نمونه ای از پروژه های این شرکت در این بخش می باشد. دو بانده نمودن جاده آسفالته یاسوج سورمق در محدوده پیست اسکی باعث نزدیکی جاده به دکل ۸۵ خط یاسوج سورمق گردید که به علت هوازدگی ترانشه و آبهای بالادست ودر نتیجه باعث ناپایداری برج ۸۵ گردید.طی قرارداد با شرکت مادر تخصصی برق حرارتی ، عملیات پایدار سازی به این شرکت واگذار گردید و عملیات طراحی و نظارت به عهده شرکت مهندسین مشاور مشانیر واگذار شد.حال با توجه به بار ترافیکی جاده طی هماهنگی با اداره راه و ترابری و پلیس راهنمایی و رانندگی منطقه نسبت به مسدود نمودن باند مجاور دکل اقدام گردید و جهت دسترسی به سرترانشه با استفاده از سکوی خاکی و استقرار ماشین الات نسبت به عملیات تحکیم از قبیل اجرای مش و شاتکریت و حفاری و مونتاژ و نصب نیل و تزریق اقدام گردید.

 

 • ابنیه

از جمله پروژه های این شرکت در بخش ابنیه می توان به پروژه احداث حوزه علمیه امام محمد تقی (ع) اشاره نمود. حوزه علمیه و مسجد امام محمد تقی واقع در خیابان شریعتی محله زرگنده است که طی طی قرار داد در زمستان ۹۵ به شرکت کاوش ایستا پی واگذار گردید. عمده عملیات احداث حوزه علمیه و مسجد امام محمد تقی مشتمل بر اجرای اسکلت فلزی ، سفت کاری ، تاسیسات و برق و نازک کاری می باشد و فضاها از قبیل دو حیاط مرکزی ، واحدهای مسکونی اساتید ، شبستان خواهران و آقایان ، سر درب های ورودی ، گنبد ،کتابخانه ، خانه سرایداری ، مخزن کتاب ، موتورخانه ،آشپزخانه صنعتی و سالن غذاخوری در این پروژه تعریف شده است.